Futboll

Shkëndija “zjarr” në merkato, zyrtarizon mesfushorin e kombëtares

Shkëndija e Tetovës vijon fazën përgatitore në Turqi, ndërsa drejtuesit e klubin nuk ndalen në asnjë moment së përforcuari skuadrën, sepse pas Rubin Hebajt dhe brazilianit Wanderson Da Silva, sot ka prezantuar edhe një tjetër emër të bujshëm.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Kombëtares Shqiptare Kamer Qaka, i cili ka nënshkruar me klubin kuqezi të Tetovës për 18 muajt e ardhshëm dhe është vënë menjëherë në dispozicion të trajnerit Ernest Gjoka.

I rritur të Norvegji, Qaka ka veshur fanellën e shumë klubeve në vendin nordik, përfshi këtu emra si Valerenga, Raufos, Honnefos, Kristiansund, Kongsingver, etj., por më së shumti ka spikatur në kampionatin rumun, ku ka luajtur me Politehnica Iasi, Steauan e Bukureshtit etj.

Kamer Qaka është bërë pjesë e Kombëtares Shqiptare në kohën kur trajner ishte Christian Panucci dhe ka luajtur edhe 4 ndeshje me fanellën kuqezi, ndërsa tani do të mbajë të njëjtat ngjyra veshur, por ato të Shkëndijës së Tetovës.

“Është shumë ndjenjë e mirë të jem pjesë e Shkëndijës. Kam dëgjuar shumë gjëra të mira për këtë klub, se është skuadër serioze. Mezi pres të luaj për ekipin për të treguar edhe potencialin tim. E di se Shkëndija është shumë e fortë në kampionat aq sa kam parë unë, por edhe në Europë kam ndjek disa ndeshje shumë të mira dhe janë përballur me skuadra të njohura. Shpresoj që edhe unë do të mund të ndihmoj skuadrën për të arritur edhe më shumë. Kam dëgjuar se Shkëndija luan futboll shumë ofensiv, ashtu si kam qejf edhe unë me shku përpara gjithmonë. Serioziteti i klubit më bëri të pranoj ofertën. Mendoj se më me rëndësi është të paraqitem mirë për klubin, pastaj të shohim. Gjithë futbollistët duan të luajnë për kombëtaren, jam shqiptar dhe gjëja më e madhe është të luaj për kombëtaren. Nuk kam qejf të flas shumë për veten, më shumë dua të flas në terren. Shpresoj përfundon kjo puna e pandemisë, të kthehen ‘Ballistët’ të na shohin dhe të na përkrahin dhe besoj se bashkë do të ecim mirë”, tha Qaka në fjalët e para si futbollist i Shkëndijës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency