Kategoria Superiore

Starova nuk jep efekt te Partizani, ‘ngecin’ Kukësi e Skënderbeu (Video)

As rikthimi në stol i Sulejman Starovës nuk solli ndryshimin te Partizani, që pësoi humbjen e 3-të radhazi në kampionat, pasi u mposht sërish nga Laçi, këtë herë me rezultatin 1-0, në javën e parë të fazës së dytë.

Debutim me humbje për Starovën në drejtimin e Partizanit, me 15-herë kampionët që përballë skuadrës së Gentian Mezanit, zhvilluan një 90 minutësh të dobët, duke dështuar sërish në finalizim. Vërtetohet edhe njëherë tjetër se këtij Partizani, me largimin e Ekubanit, por edhe me mungesat për shkak dëmtimi të Sukajt dhe Çanit, i mungoi njeriu gol dhe as zgjedhja e Starovës, Progni nuk ia doli të bënte qendërsulmuesin.

Vendosi gjithçka një gol i sulmuesit nga Mozambiku, Reginaldo, në fillimin e pjesës së dytë, i cili mposhti Alban Hoxhën, pas asistit perfekt të Uzunit dhe i dha 3 pikët skuadrës vendase, duke zhytur ‘të kuqtë’ totalisht në krizë goli dhe rezultatesh.

Laci-Partizani (Përmbledhje)

Laci-Partizani (Përmbledhje)

Geplaatst door DigitAlb op donderdag 16 november 2017

Kamza vijon ecurinë pozitive, teksa sot ndali edhe Kukësin, në një barazim 2-2, duke vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e trajnerit serb Mladen Milinkoviç, në krye të kampionëve të Shqipërisë.

Një Sebino Plaku në superformë, autori i një dygolëshi, nuk i mjaftoi vendasve për të marrë fitoren, për shkak edhe të pasigurisë së portierit të Kamzës, Argent Halilaj. I dyshimtë goli i avantazhit provizor të Kukësit, i shënuar nga braziliani Elton Kale, i cili në momentin e finalizimit u përplas me Halilajn, duke e dëmtuar portierin e Kamzës.

Megjithatë skuadra nga periferia e kryeqytetit nuk u dorëzua dhe pasi kishte humbur disa raste të pastra, në minutat e para, gjeti barazimin me një supergol të Sebino Plakut, i cili në të 41-tën shënoi me një goditje të bukur nga distanca.

Në të 55-tën, vendasit gjetën edhe epërsinë me Plakun, që këtë herë goditi saktë edhe me kokë, pas një krosimi të Frashërit. Gjithsesi Kukësi arriti të dilte me një pikë nga kjo transfertë e vështirë, pasi në të 76-n, Rrumbullaku me një goditje të fortë nga rreth 40 metra, barazoi shifrat në 2-2, i ndihmuar edhe nga Halilaj, që u shfaq disi i pasigurt në ndërhyrjen e tij.

Kamza-Kukësi (Përmbledhje)

Kamza-Kukësi (Përmbledhje)

Geplaatst door DigitAlb op donderdag 16 november 2017

Një gol i Gjergji Muzakës pak minuta përpara fundit, shpëtoi Skënderbeun nga humbja e parë sezonale, me korçarët që barazuan 1-1 në Vlorë përballë Flamurtarit, duke ruajtur pathyeshmërinë në kampionat.

Flamurtari i Shpëtim Duros i shkoi shumë pranë fitores, por u ndëshkua vetëm në fund, ndërsa vlonjatët edhe këtë herë u ankuan për vendimet e gjyqtarëve. Një barazim sa një fitore, ishte ky i sotmi për Skënderbeun, pasi erdhi përballë një rivali direkt dhe duke pasur parasysh ndalesat e Kukësit dhe Partizanit, skuadra e Dajës vijon të ruajë avantazhin prej 7 pikësh në renditje, ndaj vendit të dytë.

Në Vlorë vendosën dy ‘ish’, pasi në pjesën e parë Flamurtari gjeti epërsinë me golit e Ditmar Bicajt, që e kishte të thjeshtë të shtynte topin drejt rrjetës pas asistit perfekt të Sidibes, ndërkohë në minutën e 88’, kur Flamurtari po shkonte drejt fitores, Muzaka goditi saktë me kokë, pas krosimit të Vangjelit, duke bërë që në stadium të pllakoste heshtja.

Flamurtari-Skënderbeu (Përmbledhje)

Flamurtari-Skënderbeu (Përmbledhje)

Geplaatst door DigitAlb op donderdag 16 november 2017

Pas javës së 10, të Superligës, Renditja vijon të kryesohet nga Skënderbeu me 26 pikë, i ndjekur nga Kukësi me 19 dhe Flamurtari me 17. Kamza e Ndreut ka shkuar në kuotën e 16 pikëve, ndërsa Laçi parakalon Partizanin, duke u renditur në vendin e 5-të, me 14 pikë. Renditja mbyllet nga Vllaznia dhe Lushnja, përkatësisht me 6 dhe 5 pikë, ndërsa këto skuadra kanë luajtur nga një ndeshje më pak, sepse sfida mes tyre u shty për një tjetër datë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency