Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Sulmuesi i ri i Barçës në listë për ndeshjen me Las Palmas, por nuk dihet a do të mund të debutojë

Barcelona publikoi listën e futbollistëve që do të udhëtojnë për ndeshjen në transfertë me Las Palmas dhe ajo që bie në sy është prania e blerjes më të re: Vitor Roque. Megjithatë, është ende e paqartë nëse braziliani do të jetë në stol për këtë ndeshje.

Në foton ku shfaqen emrat e futbollistëve të thirrur për këtë takim, emri i Vitor Roques është em yll, pra ka një problem që duhet zgjidhur: regjistrimi i futbollistit në La Liga.

Lexoni edhe:

Lëndimi i Gavi nuk do të mjaftojë për të regjistruar sulmuesin brazilian. “Blaugrana” kanë probleme me regjistrimet dhe nuk është e sigurt që Vitor Roque do të debutojë të enjten, edhe pse është thirrur.

Në një konferencë për shtypin, Xavi foli me bindje: “Procesi i regjistrimit ende nuk ka përfunduar. Më thonë se është çështje orësh.”

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...