Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Surpriza nga Turqia, Galatasaray kërkon të nisë bisedimet me Ronaldon në nëntor

Galatasaray, përmes menaxherit të saj Erden Timur, ka kërkuar një takim me Jorge Mendes, agjentin e Cristiano Ronaldos, për të nisur negociatat për të transferuar portugezin në Turqi në nëntor.

Situata e portugezit te Manchester United dhe pakënaqësitë e shprehura edhe publikisht tashmë nga sulmuesi kanë vënë në lëvizje klubin turk.

Ajo çfarë duket e qartë tashmë është fakti që pas këtij sezoni Ronaldo do e mbyllë me United, por nuk dihet se cili do jetë vendimi i CR7 për të ardhmen e tij.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...