Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Tare: Pioli dhe Inzaghi? Të ngjashëm në lidhjen me lojtarët, por të ndryshëm në taktikë

Igli Tare ka dhënë një intervistë për “La Gazzetta dello Sport”, ku ka folur për kampionatin italian dhe në veçanti për dy skuadrat kryesuese, Interin e Milanin.

Duke folur për trajnerët Simone Inzaghi dhe Stefano Pioli, ish-futbollisti i Kombëtares “kuqezi” u shpreh se e kuptojnë njëri-tjetrin, por janë të ndryshëm në taktikë.

Lexoni edhe:

“Pioli dhe Inzaghi: empatikë, por të ndryshëm në taktikë”-tha Tare

Ndërsa e vendos theksin te të përbashkëtat mes tyre, ish-drejtori sportiv i Lazios tha: “Ku qëndron empatia? Dinë të krijojnë lidhje të fortë me lojtarët, për këtë ata fitojnë besimin. Ndërsa në evolucionin taktik. Inzaghi luan me të njëjtin formacion të perfeksionuar ndër vite, 3-5-2 është një pikë e fortë, jep siguri. Pioli ka ndryshuar më shumë, ai tashmë përdor më shpesh 4-3-3 me ne, por fitoi një titull me 4-2-3-1”.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...