Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Ten Hag shpjegon “skarcitetin” e sulmuesit brazilian

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag, doli në një konferencë për shtypin këtë të premte, ku u prek tema e paraqitjeve të dobëta të brazilianit Antony.

Sulmuesi 23-vjeçar është blerja e dytë më e shtrenjtë e “Djajve të Kuq” (vetëm Pogba kushtoi më shumë), por në sezonin e tij të dytë në Manchester ende nuk ka shënuar apo shërbyer për gol në 20 ndeshje.

Megjithatë, Ten Hag ka një shpjegim për këtë: “Është shumë e thjeshtë, mendoj se problemet e tij jashtë fushës e pengojnë të luajë në nivelin e kërkuar”.

Pa iu referuar drejtpërdrejt, trajneri holandez aludoi për akuzat për sulm që i janë bërë lojtarit nga ish e dashura e tij dhe më pas nga dy femra të tjera.

Antony gjithmonë e ka deklaruar veten të pafajshëm dhe ka humbur pesë ndeshje për këtë arsye.

Lojtari akuzohet për sulme dhe kërcënime ndaj ish së dashurës së tij dhe tashmë është larguar nga kombëtarja e Brazilit.

Sipas Ten Hag, këto akuza “patën ndikim” te lojtari. “Ai duhet të merret me këtë problem, ishte ai që i shkaktoi problemet, ndaj duhet t’i zgjidhë. Ne do t’i japim mbështetjen tonë të plotë, por ai duhet të bëjë më mirë.”

Lexoni edhe:

Megjithatë, trajneri holandez, i cili kishte nën urdhrat e tij Antony-n edhe tek Ajaxi për dy vjet, beson te cilësitë e lojtarit.

“Faza parasezonale ishte shumë e mire për të. Katër ndeshjet e para ishin shumë të mira. Por që në momentin që u la jashtë dhe më pas u kthye, nuk performoi siç prisnim, mund të bëjë shumë më mirë”, ka shpjeguar Ten Hag.

“Nëse flasim për Ajaxin, edhe mua më kujtohet dhe efektiviteti i tij ishte shumë i lartë, madje edhe në Champions League. Prandaj, jam i sigurt për atë që është në gjendje të bëjë, përmes pasimeve kyçe, krosimeve dhe realizimeve”, përfundoi trajneri.

Manchester United, i cili ndodhet në vendin e 8-të në Premier League, të dielën luan në fushën e Tottenhamit.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...