Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Tifozët fitojnë “betejën” e tyre, në Gjermani tërhiqen nga fondet e huaja

Tifozët gjermanë fitojnë betejën në lidhje me investimet e huaja. Federata Gjermane e Futbollit (DFB) kishte vendosur hapjen ndaj investitorëve të huaj në futbollin gjerman. Nismë që u kundërshtua në masë nga ultrasit.

Në shumë ndeshje tifozët e skuadrave nisën të hidhnin monedha në fushë, teksa nuk munguan as pankartat dhe mesazhet kundër. Dhe “lufta” e tyre është shpërblyer, pasi DFB është tërhequr.

Lexo edhe:

Komiteti Ekzekutiv i Ligës Gjermane (DFL) vendosi njëzëri të mos vijojë negociatat për hyrjen e fondeve private, duke u dorëzuar përballë presionit të ultrasve.

Duke marrë parasysh zhvillimet aktuale, një vazhdim i suksesshëm i këtij procesi nuk duket më i mundur”, u shpreh Hans-Joachim Watzke, zëdhënësi ekzekutiv i DFL.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...