Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

VIDEO/ Gol dhe fitore, mesfushori i Kosovës protagonist në Turqi

Florian Loshaj shënon në Superligën turke. 27-vjeçari nga Drenica, pjesë e përfaqësueses së Kosovës, shënoi në fitoren 0-3 të Istanbulsporit përballë Hatayasporit.

Mesfushori mori një pasim nga Laurentino, “ish”-i i Egnatias në Superiore (humbi penallti në pjesën e parë) në minutën e 68’. Dhe zhbllokoi rezultatin.

Lexo edhe: 

Miqtë shënuan edhe dy herë të tjera në minutat e mbetura. Ky ishte goli i pestë sezonal në kampionat për Loshajn.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...