Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Juventus kualifikohet në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, në krahun tjetër e pret Inter

Juventus kaloi në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë me bardhezinjtë që mposhtën në shtëpi Lazion me rezultatin 1-0. Golin vendimtar për torinezët e realizoi mbrojtësi Gleison Bremer në minutën e 44-të së pjesës së parë ndërsa të besuarit e trajnerit Massimiliano Allegri i pret tashmë në raundin pasardhës Interi.

Do të jenë dy ndeshje që do të përcaktojnë një prej skuadrave finaliste teksa pas triumfit ndaj Lazio, Juventus bën që të harrohet sadopak edhe disfata e fundit në kampionat ndaj Monzas.

Aty situata për Juventusin është tejet e rënduar kjo edhe për shkak të penalizimit me 15 pikë teksa objektivat e bardhezinjve kanë ndryshuar dhe tashmë Kupa e Italisë merr një rëndësi të veçantë për sezonin e Zonjës së Vjetër.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...