Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Kane debutim ëndrrash, Bayern e nis me “poker” sezonin e ri të Bundesliga

Bayern Munich e nisi me “këmbën e mbarë” sezonin e ri të Bundesliga, ndërsa Harry Kane bëri një debutim ëndrrash në transfertën ndaj Werder Bremen.

Kampionët në fuqi të Gjermanisë fituan me “poker” me takimin që u zhbllokua që në minutën e katërt.

Lexo edhe:

Në një kundërsulm model, pas asistit perfekt nga ana e Kane, Sane gjeti rrjetën dhe u dhuroi avantazhin miqve.

Me minutën e 9’ vendasit tentuan të kundërpërgjigjeshin dhe gjetën rrugën drejt rrjetës me Fullkrug, megjithatë ai gol u anulua për “offside”, me pjesën e parë që u mbyll me rezultatin 0-1.

Në fraksionin e dytë bavarezët vijuan me sulmet dhe i asistuar nga Davies, në minutën e 75’ Kane e dyfishoi avantazhin e ekipit të tij si dhe njëkohësisht vulosi dhe debutimin e tij.

Në minutën e 90’ ishte po Sane ai i cili gjeti rrugën drejt rrjetës, duke e çuar rezultatin në 0-3, ndërsa në fund në minutën e 94’ Tel realizoi golin e katërt dhe bëri “poker” për Bayern Munich, me sfidën që u mbyll me rezultain 0-4.

Bayern Munich kryeson renditjen me tre pikë, ndërsa Werder Bremen pozicionohet në vend të fundit me zero pikë.

Werder Bremen-Bayern Munich (0-4)

Bundesliga java e parë

90+4′-Goool! Tel gjen rrjetën me një super goditje dhe vulos takimin Werder Bremen-Bayern Munich. 

90′-Goool! Sane gjen sërish rrjetë dhe thellon avantazhin e Bayern Munich ndaj Werder Bremen. 

75′-Goool! Pas asitit nga Davies, Kane realizon me shumë “ftohtësi” dhe dyfishon avantazhin e Bayern Munich. 

04’-Goool! Bayern Munich i mjaftojnë vetëm katër minuta lojë për të marrë avantazhin ndaj Wereder Bremen, me Sane që pas kundërsulmit dhe asistit perfekt nga Kane e dërgon topin në rrjetë.

 

Formacionet zyrtare:

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...