Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

VIDEO/ “Paqe” te Feyenoord-Roma, sfida e parë e 1/16-ave të Europa League mbyllet me dy gola

Takimi i parë i raundit të 1/16-ave të Europa League mes Feyenoord dhe Romës mbyllet me barazimin 1-1.

Sfida e luajtur në “De Kuip” rezultoi shumë e luftuar dhe me raste të shumta nga të dyja anët, megjithatë në fund u mbyll me vetëm dy gola.

Ishin vendasit ata që gjetën të parët rrugën drejt rrjetës, me Paixao që shënoi, duke përfituar nga pakujdesia e Romës në minutën e 45+1’.

Miqtë barazuan në minutën e 67’, me Lukakun që shënoi më kokë, pas asitit të dhuruar nga Spinazzola.

1-1 dhe Feyenoord-Roma do ta vendosin në “Olimpico” fituesin dhe skuadrën që kalon në raundin e 1/8-ave të Europa League javën e ardhshme.

Feyenoord-Roma (1-1)

Raundi i 1/16-ave, Europa League 

67’-Goool! Spinazzola dhuron asist, Lukaku gjen rrugën drejt rrjetës dhe barazon për Romën.

45+1’-Gooool! Gafë e mbrojtjes së Romës, Hartman dhuron asist, Paixao e dërgon topin në fundin e rrjetës.

Lexo edhe:

Formacionet zyrtare:

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...