Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Trajnerit të Lecces i ikën truri pas humbjes, godet me kokë sulmuesin

Hellas Verona fitoi 0-1 në Lecce në një duel mbijetesë, duke siguruar tri pikë të arta dhe duke parakaluar në renditje kundërshtarët e sotëm.

Fundi i ndeshjes solli tension të madh, me trajnerin e Lecces që u bë protagonist negativ kundrejt Thomas Henry, sulmuesit të Veronës.

VIDEO/ Lecce në krizë, Verona e mposht në “Via del Mare” dhe e parakalon

Ndërkohë që lojtarët miq po festonin fitoren, Roberto D’Aversa iu afrua dhe e goditi me kokë francezin.

Lexo edhe:

Veprim për të cilin pritet të pezullohet dhe të marrë një gjobë të majme. Në lidhje me episodin foli edhe tekniku i Veronës.

Ika t’i jepja dorën D’Aversës, të cilin e njoh mirë dhe e kam mik. Futbolli ka tension, por duhen menaxhuar mirë situata të tilla”, deklaroi Marco Baroni.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...