Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Wolves rikthehet te triumfi, Tottenham pëson disfatën e dytë radhazi dhe humbet vende në renditje

Tottenham nuk ia ka dalë ta marrë veten pas disfatës ndaj Chelsea-t javën e shkuar, duke u mundur edhe nga Wolverhampton, në takimin e javës së 12-të të Premier League.

“Spurs” u mundën me rezultatin 2-1 nga Wolves, me këta të fundit që rikthehen te triumfi pas dy takimeve.

Lexo edhe: 

Sfida u zhbllokua në minutën e 3’, me Johnson që kaloi Tottenham në avantazh dhe bëri që ekipi i tij ta mbyllte fraksionin e parë në avantazh.

Megjithatë në minutën e 90+1’ Sarabia u dha barazimin vendasve, teksa në minutën e 90+7’ Lemina përmbysi rezultatin.

Pas javës së 12’ Wolves renditet në vend të 12-të me 15 pikë, teksa Tottenham momentalisht renditet në vend të tretë me 26 pikë, duke humbur pozicione përsa i përket kreut.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...