Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Zyrtare/ Barcelona firmos me talentin e Kustosija Zagreb, i vendos klauzolë 400 mln euro

Barcelona vijon të bëjë afrime në prespektivë.

Së fundmi klubi katalanas ka zyrtarizuar blerjen e një talenti nga kroatët e Kustosija Zagreb.

Lexo edhe: 

Barça ka zyrtarizuar afrimin e mbrojtësit senegalez, 18-vjeçarit Mikayil Faye.

Faye dhe Barcelona kanë firmosur një bashkëpunim deri në vitin 2027, ndërsa klauzola e vendosur për lirimin e talentit është plot 400 milionë euro.

Fillimisht 18-vjeçari do të bashkohet me ekipin B, Barça Atletic, për të bërë më pas kalimin në skuadrën e parë të katalanasve.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...