Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Ancelotti: Mbrojtja e vetmja mënyrë ndaj Cityt, çfarë më tha Guardiola

Reali i Madridit nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe më pas djemtë e Carlo Ancelottit u treguan më të saktë te penalltitë, duke eliminuar Manchester Cityn, kampionët në fuqi.

Një kualifikim drithërues në gjysmëfinale (hera e 17-të) për rekordmenët e Championsit, që do të përballen me Bayern Munich. Ancelotti vlerësoi sakrificën e lojtarëve të tij në deklaratën pas kualifikimit, ku ndër të tjera tha:

Rezultat i madh, i marrë me sakrifica të shumta. Ishim shumë mirë në aspektin mbrojtës, nuk kishim mënyrë tjetër për të luajtur këtu.

Lexo edhe:

Tentuam t’u bllokonim hapësirat Cityt, pasi De Bruyne dhe Bernardo Silva mund të na shkaktonin probleme. Nuk ishte e thjeshtë të mbroheshim për 120 minuta”, theksoi italiani.

Në fund një koment për bisedën me Guardiolën në fund të ndeshjes dhe Bayern Munich, pengesa e fundit për mbërritur në finalen e madhe të Wembleyt (1 qershor).

Pepi më komplimentoi dhe më uroi fat për në vazhdim. Vitin e kaluar ishte radha e tyra, tani është radha jonë. Ata janë një skuadër e madhe.

Nuk ishte e lehtë të kualifikoheshim këtu. Tani na presin dy gjysmëfinale interesante ndaj Bayernit”, theksoi Ancelotti.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...