Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

“Australian Open” ndryshon rregullat, pranohen edhe të infektuarit

“Australian Open 2023” kthehet në normalitet pas problemeve të dy edicioneve të fundit për shkak të pandemisë. Tenistët jo vetëm që nuk do të duhet të bëjnë teste për COVID-19, por do të mund të luajnë edhe nëse janë infektuar me Koronavirus.

“Ne thjesht donim të ndiqnim protokollet që janë aktualisht në fuqi në komunitetin tonë. Kemi shkuar një hap më tej, duke bërë një rekomandim për të qëndruar të distancuar kur tenistët janë të sëmurë. Ua kemi bërë të qartë lojtarëve tanë, si dhe stafit tonë, se nëse dikush nuk ndihet mirë, duhet të qëndrojë në shtëpi”, – tha drejtori i turneut, Craig Tiley.

“Është një mjedis i normalizuar për ne, kështu që potencialisht do të ketë lojtarë që luajnë me Covid-19,” – vijoi Tiley.

Ai gjithashtu njoftoi se Novak Djokovic do të luajë me Nick Kyrgios në një ndeshje ekzibicioni në “Rod Laver Arena”, të premten mbrëma, para fillimit të “Australian Open”.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...