Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Aventurë e hidhur gjatë pushimeve, dyshja romaniste sherr në rrugë me një banor të zonës

Dy lojtarët e Romës, Bryan Cristante dhe Leonardo Spinazzola i kaluan bashkë pushimet verore teksa dyshja dhe familjarët e tyre zgjodhën si destinacion Toskanën në Itali. Mirëpo, jo gjithçka shkoi sipas planeve për mesfushorin dhe mbrojtësin teksa qetësinë ua prishi një debat me një prej banorëve të zonës.

Një prej miqve të futbollistëve ndaloi të urinonte para derës së banorit në fjalë, i cili me të drejtë iu kthye me tone të larta. Palët rrezikuan një konflikt fizik me dyshen e Romës që nuk mund të qëndronte pasive duke u detyruar të përfshiheshin në debat për të mbrojtur mikun e tyre. Megjithatë, për fat të mira “gjakrat u shuan” shpejt dhe situata nuk u agravua më tepër.

Lexo edhe: 

Gjithsesi, ky moment nuk iu shpëtoi kalimtarëve të rastit të cilët nisën të bënin video që më pas u publikuan në rrjetet sociale duke u shpërndarë kudo.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...