Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Borussia Dortmund zyrtarizon dy rikthime, kompletohet stafi i Terzic

Dy rikthime të rëndësishme te Borussia Dortmund. Verdhezinjtë kanë zgjedhur dy ish-futbollistë si ndihmës të trajneri Edin Terzic.

Ata janë Nuri Sahin dhe Sven Bender. Sahin luajti në tri periudha me Dortmundin (2005-2007, 2008-2011 dhe janar 2013-verë 2018).

35-vjeçari drejtoi për dy vite turqit e Antalyasporit, skuadër ku mbylli karrierën si futbollist. Tani rikthehet në “Signal Iduna Park” për të ndihmuar teknikun Terzic.

Lexo edhe:

Detyrë që do e ketë edhe Bender, pjesë e verdhezinjve në vitet 2009-2017. 34-vjeçari ka punuar më parë si zv. trajner i Gjermanisë U16 dhe U17.

Të dy kanë firmosur kontrata deri në verën e vitit 2025 me klubin historik gjerman.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...