Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Brighton “shkatërron” Wolves dhe i afrohet Europës, Brentford merr fitore minimale

Brighton mori fitoren e thellë 6-0 ndaj ekipit të Wolves, në një takim që e dominoi të gjithin.

Vendasit zhbllokuan sfidën në minutën e 6’ me Undav, ndërsa Gross do të gjente rrugën drejt rrjetës dy herë në minutat 13’ dhe 26’.

Lexo edhe:  

Në minutën e 39’ Welbeck bëri “poker” për Brighton, duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin 4-0.

Më pas po ai do të realizonte në minutën e 48’, duke shënuar golin e dytë personal dhe të pestin për ekipin, ndërsa rezultati u vulos nga Undav që shënoi golin e gjashtë për skuadrën e “pulëbardhave”, duke mos u lënë mundësi reagimi “ujqërve”.

Pas raundit të 34-të të Premier League, Brighton ngjitet në vend të tetë me 52 pikë, një më pak se Liverpool i vendit të shtatë dhe që korrespondon me pjesëmarrjen në Conference League. Teksa Wolves renditen në vend të 13-të me 37 pikë.

Brentford mori fitoren minimale 2-1 ndaj Nottingham Forest.

Ishin miqtë ata që gjetën të parët rrugë drejt rrjetës, duke realizuar në minutën e 45+1’ me Danilo. Ndërsa vetëm në minutën e 82’ vendasit mundën që të gjenin barazimin me Toney.

Ndërsa në minutën e 90+4’ Da Silva përmbysi rezultatin dhe I dhuroi tre pikët ekipit të tij.

Pas raundit të 34-të Brentford renditet në vend të nëntë me 50 pikë, teksa Nottingham Forest në vend të 17-të me 30 pikë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...