Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Camavinga: Lojtari më i fortë që jam përballur është në skuadrën e Cityt

Sezonin e shkuar, Real Madrid e mbylli rrugëtimin në Champions League në fazën gjysmëfinale. “Los Blancos” u eliminuan nga Manchester City që pas barazimit 1-1 në Madrid, i “turpëroi” në Angli duke i mposhtur me shifrat 4-0.

Në radhët e madrilenëve duket se ende nuk e kanë harruar atë ndeshje dhe i pyetur nga AS se cili është kundërshtari më i fortë me të cilin është përballur deri në këtë fazë të karrierës, Eduardo Camavinga nuk ka dyshime dhe veçon emrin e Bernardo Silvës.

Lexoni edhe:

“Mendoj se kundërshtari më i fortë me të cilin jam përballur deri më tani është Bernardo Silva. E mbaj mend nga ndeshja e sezonit të shkuar në Champions League”, u përgjigj francezi.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...