Futboll

Çekiçi gol që në nisje të sezonit, Olimpija merr fitoren

Me gol e mbylli sezonin e kaluar dhe po me gol e nis këtë edicion Endri Cekici. Pogradecari u shfaq menjëherë protagonist me Olimpijan e Ljubjanës, duke qënë autor i një prej dy golave të realizuar nga skuadra kryeqytetase në takimin e parë të këtij sezoni në ligën sllovene. Olimpija mposhti në një mini-derbi të Lubjanës skuadrën e Bravos me rezultatin 0-2. AI që i dha udhë suksesit të “dragonjve” ishte pikërisht 22-vjecari shqiptar, i cili me një goditje të saktë nga jashtë zonës në minutën e 26-të nuk i dha shumë shanse portierit Gril.

Çekiçi u transferua tek Olimpija në muajin janar nga Dinamo e Zagrebit, ai ishte protagonist edhe në pjesën e dytë të sezonin të shkuar, duke realizuar 6 gola për ekipin nga Ljubjana. Ai është titullar i padiskutueshëm në skemat e trajnerit Safet Hadzic në një kohë që Olimpija kërkon të ngjitet sa më lart në kampionat dhe të vijojë aventurën në Europa League, megjithëse i duhet të përmbysë humbjen 2-3 në shtëpi ndaj Rigas. Ndërkohë që forma e mirë e Endri Çekiçit mund të jetë një sinjal pozitiv edhe për përfaqësuesen shqiptare, me fanellën e së cilës 22-vjeçari ende nuk ka zbritur në fushë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency