Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Do bëjmë një merkato me shumë fantazi”, Marotta: Inzaghi e kaloi provimin!

Një zviceran për krahët, Interi përgatit ofertën

Administratori i deleguar i Interit, Giuseppe Marotta lajmëroi se zikaltërit do të bëjnë një merkato me shumë fantazi, për të shfrytëzuar mundësitë dhe për të përforcuar organikën në një sezon të gjatë dhe impenjativ ku duhet marrë parasysh edhe Botërori i Klubeve verën e ardhshme.

Në një intervistë për “Dazn”, Marotta shtoi ndër të tjera se trajneri Simone Inzaghi e ka kaluar me sukses provimin. “Do të mundohemi të bëjmë një merkato me shumë fantazi, sezoni i ardhshëm do të jetë shumë impenjues duke qenë se në program është edhe Botërori i Klubeve. Organika duhet të jetë e ndërtuar me kujdes.

Lexo edhe: 

Inzaghi? Me Inzaghin jemi shumë të qetë dhe mendojmë të ardhmen pa humbur asnjë sekondë. E nisëm një cikël me të para disa sezonesh dhe ai ia ka dalë ta kalojë me sukses provimin.

Ka treguar se është një trajner i zoti dhe fitues, më të mirë nuk mund të gjejmë. Është i ri dhe ambicioz, duam të vazhdojmë dhe ta përjetojmë këtë cikël që herët ose vonë do të përfundojë, por ne nuk jemi ende as në mesin e këtij rrugëtimi”, u shpreh Marotta.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...