Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Dy lajme të këqija për Interin, një nga Italia e tjetri nga Turqia

Lajm i keq për kombëtaren italiane dhe Interin. Në stërvitjen e pasdites, në Coverciano, Alessandro Bastoni braktisi seancën. Arsyeja është tendosja muskulore në pulpën e djathtë: më shumë detaje do të zbulohen nesër, kur ish-lojtari i Atalantës do të kryejë testet instrumentale.

Është e qartë se edhe Interi mbetet i shqetësuar për gjendjen e mbrojtësit: pas pauzës, vjen ndeshja me Juventusin, shumë e rëndësishme për “Scudetton”.

Prania e tij në “Olimpico”, të premten në mbrëmje, kundër Maqedonisë së Veriut, sigurisht që nuk mund të përjashtohet: Bastoni ishte provuar si titullar në një mbrojtje me 4 lojtarë, të gjithë zikaltër, e formuar nga Acerbi, Darmian dhe Dimarco, por tani në vend të Bastonit mund të luajë Gatti i Juventusit.

Lexo edhe: 

Një tjetër lajm i keq për Simone Inzaghin vjen nga Turqia: media vendase raporton se Hakan Calhanoglu ka munguar në stërvitjen e fundit të kombëtares për shkak të një infeksioni respirator.

Kombëtarja turke, e drejtuar nga Vincenzo Montella, do të zbresë në fushë më 18 nëntor në miqësoren kundër Gjermanisë dhe më pas, në datën 21, do të luajë ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2024, kundër Uellsit.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...