Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

E kryer, rekordmenët e Libertadores shpërblejnë Carlos Tevez

Rinovim për Carlos Tevez. Ish-sulmuesi i famshëm ka gjetur akordin për të firmosur deri në 2026 me Independienten, aty ku qëndron në pankinë prej fundit të gushtit.

Tevez ka drejtuar deri tani në 14 ndeshje skuadrën argjentinase, që renditet përkohësisht në vendin e pestë me 23 pikë. Tri më pak se Huracani kryesues.

Lexo edhe:

Drejtuesit e 7 herë fituesve të Kupës Libertadores (rekord), janë të kënaqur me punën e Tevez, të cilin i kanë ofruar rinovimin deri në 2026.

Palët kanë arritur në parim marrëveshjen për zgjatjen e bashkëpunimit dhe firma mbi kontratën e re është çështje kohe.

Kjo është aventura e dytë si trajner për 39-vjeçarin, i cili gjatë vitit të kaluar drejtoi edhe Rosario Central.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...