Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Gnonto mbetet në Premier League, gati firma me klubin nga Liverpool

Gnonto mbetet në Premier League
Gnonto mbetet në Premier League

Ndonëse u përfol gjatë për një rikthim në Serinë A, Wilfried Gnonto do të vijojë të luajë në Premier League. Sulmuesi i talentuar italian është shumë pranë transferimit te Evertoni, teksa mediat angleze bëjnë me dije se tashmë ka edhe një marrëveshje mes klubit nga Liverpooli dhe Leeds United, që mban kartonin e futbollistit.

Kartoni i Gnonto vlerësohet rreth 22 milionë euro, teksa tashmë klubi i Evertonit po negocion me agjentët e futbollistit, para se të zyrtarizohet transferimi.

Lexo edhe:

Gnonto ishte përfolur edhe për një rikthim te Interi, megjithatë duket se asnjë klub në Itali nuk është gati të paguajë vlerën që kërkon Leeds united për kartonin e tij.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...