Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

Grealish: Falënderoj Gundogan që zhvlerësoi gabimin tim, tani të mposhtim Interin

Grealish: Falënderoj Gundogan që zhvlerësoi gabimin tim
Grealish: Falënderoj Gundogan që zhvlerësoi gabimin tim

Manchester City ka triumfuar në derbin ndaj Manchester United, në finalen e FA Cup dhe ka fituar trofeun e dytë sezonal, teksa synimi tashmë është finalja e Stambollit në Champions League.

Sulmuesi anglez, Jack Grealish u bë protagonist me një penallti naive të shkaktuar në pjesën e parë, pas të cilës erdhi edhe barazimi i përkohshëm, megjithatë pas ndeshjes futbollisti nuk ngurron të falënderojë shokun e skuadrës, Gundogan, që shënoi të dy golat për ‘citizens’.

Lexo edhe: 

“Jam shumë i lumtur që Gundogan shënoi dy herë dhe na dha fitoren, pasi kështu do të mendoj më pak për atë gabim në rastin e penalltisë. Jemi shumë tëlumtur për këtë trofe,. Tani do të pushojmë dhe do të rikthehemi të hënën për të përgatitur një tjetër finale, atë të Stambollit. Duam të fitojmë tripletën dhe të gjithë jemi të bindur që mund t’ia dalim”, deklaroi Grealish.

Finalja e Ligës së Kampionëve mes Manchester City-t dhe Interit do të luhet mbrëmjen e 10 qershorit në Stamboll.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...