Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

Griezmann: Saudi Pro League? Më mirë të luaj në MLS

Antoine Griezzman preferon MLS-në para ligës arabe. Sulmuesi i Atleticos së Madridit ka dhënë një intervistë në vigjilje të miqësores së luksit përballë Gjermanisë. 32-vjeçari, megjithatë, nuk i ka vënë faj lojtarëve që kanë shkuar në ligën arabe, duke u shprehur se është e vështirë të refuzosh të tilla oferta:
“I kuptoj shumë mirë lojtarët që kanë zgjedhur të luajnë në Saudi Pro League, po flasim për shifra të larta. Të gjithë duan që të sigurojnë të ardhmen e fëmijëve të tyre madje dhe të nipërve të tyre. Aty kanë mundësinë të luajnë mirë dhe të tregojnë talentin e tyre.

A do të shkoja unë? Kam një familje, nuk është e lehtë për mua të marr një vendim të tillë. Megjithatë i qëndroj atyre që kam thënë, të luaj në MLS ngelet prioritet për mua.”

Lexo edhe:

Antoine  Griezzmain është pjesë e Atleticos së Madridit që nga korriku i vitit të kaluar kur u rikthye nga Barcelona në huazim me të drejtë blerjeje për 20 mln euro. 32-vjeçari ka bërë gjithsej 344 ndeshje me ekipin e drejtuar nga Diego Simeone, ku ka shënuar  158 gola si dhe  ka dhuruar  76 asiste

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...