Connect with us

Hi, what are you looking for?

UFC

I mjaftojnë tri minuta, Makhachev gjakos Volkanovskin dhe fiton titull me rekord!

Islam Makhachev fiton që në raundin e parë ndaj Aleksander Volkanovski. Ishte ky spektakli i vërtetë i mbrëmjes në ekranin e SuperSport 1, ku në të ashtuquajturën “main event”, Makhachev bëri që “Ettihad Arena” të shpërthejë në brohoritje. Kjo sepse pas vetëm 3 minutash plot emocione, një goditje në kokë me këmbën e majtë nga sporti çeçen, e shoqëruar me një breshëri grushtesh mbi australianin, detyroi arbitrin të ndërpriste ndeshjen dhe të zyrtarizonte triumfin e Makhachev.

Me këtë fitore, 31-vjeçari arriti në ecurinë e tretë më të mirë në historinë e divizionit të peshave të lehta, më 13 fitore radhazi.

Më herët, Khazmat Chimaev triumfoi në duelin ndaj Kamaru Usman. Një ndeshje, e cila ishte e tensionuar që në konferencat për shtyp në prag të saj, pa ruso-suedezin më kërkues që në raundin e parë. Sfida e vlefshme për peshat e mesme u vendos në raundin e tretë ku saktësia e Chimaev e bëri Usman që të humbiste krejt takimin.

Lexo edhe:

Në këtë mënyrë, 29-vjeçari ruan rekordin e pathyeshmërisë që kur ka fituar statusin profesionist në vitin 2018. Nga ana tjetër Usman detyrohet që të pranojë humbjen, gjë të cilën nuk e kishte provuar në 19 përballjet e fundit.

Një nga eventet më të rëndësishme në kohët e fundit për sportin më të fortë në botë UFC, u transmetua live dhe ekskluzivisht në ekranin e SuperSport/Digitalb prej orës 20:00 nën komentin fantastik të Erjon Xharos.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...