Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

I shënoi 3 gola Milanit, përballet me lajmin e keq pas ndeshjes

Benjamin Bourigeaud do e kujtojë gjatë mbrëmjen e së enjtes. 30-vjeçari shënoi tre gola kundër Milanit në Europa League, diçka që të ndodh rrallë.

Pavarësisht se Rennes fitoi 3-2, në raundin tjetër u kualifikuan kuqezinjtë e Piolit falë triumfit 3-0 në “San Siro”.

 

Bourigeaud, i cili ishte ndër më të mirët e skuadrës franceze edhe në duelin e parë, u përball me një lajm të keq pas ndeshjes.

Lexoni edhe:

Shtëpia e tij ishte grabitur ndërkohë që ai zbavitej dhe festonte golat ndaj Milanit me tifozët e pranishëm në “Roazhon Park”.

 

Mesfushori ka denoncuar ngjarjen dhe forcat policore po punojnë për zbardhjen e saj dhe kapjen e keqbërësve.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...