Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Ish-futbollisti i Interit, në stolin e Sampdorias: Situata nuk më tremb

Dejan Stankovic është vetëm një hap lag emërimit trajner i Sampdorias, post të cilin e refuzoi Claudio Ranieri. Praktikisht është arritur marrëveshja mes palëve dhe pritet vetëm zyrtarizimi, që do të vijë orët në vijim.

Do të jetë pikërisht trajneri serb pasuesi i Marco Giampaolos, i cili u shkarkua të dielën pas humbjes në shtëpi përballë Monzës (3-0).

“Më kujtohet historia e Sampdorias së madhe – është shprehur Stankovic gjatë intervistës së djeshme me presidentin Marco Lanna, siç raportohet nga stacioni televiziv ligurian Primocanale – dhe do të kisha dashur të isha në fushë në Sofje, në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, por isha shumë i ri. Për mua, ardhja ime tek Sampdoria është një sukses i madh. Situata nuk më tremb, më mjafton historia e klubit. Jam i lumtur me lojtarët në dispozicion”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...