Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Juventus vazhdon punën me rinovimet, Locatelli firmos deri në 2028-ën

Saga e rinovimeve te Juventus vazhdon, ndërsa së fundmi është mesfushori Manuel Locatelli ai që ka zgjatur bashkëpunimin e “Zonjën e Vjetër”.

Përmes faqes zyrtare, Juventus bën me dije se ishi i Milan-it ka rinovuar kontratën deri në qershor të 2028-ës.

Lexo edhe: 

“Manuel Locatelli firmos për një të ardhme bardhezi. Rinovimi me Juventusin deri në vitin 2028 është zyrtar.”-shkruhet ndër të tjera në njoftimin e “Zonjës së Vjetër”.

Locatelli u bashkua me Juventusin në vitin 2021, ndërsa tashmë ka firmosur një kontratë të re që do të zgjasë për rreth pesë vite të tjera.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...