Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Kërkoi të falur”, Guardiola flet për sjelljen e spanjollit: Të kontrollojë emocionet

Në  një prononcim të fundit pas suksesit ndaj Nottingham Forestit, trajneri i Manchester City, Josep Guardiola foli për përjashtimin e Rodrit në fillim të pjesës së dytë, kur rezultati ishte 2-0:

“Ai kërkoi falje. Tha “më fal”. Rodri duhet të kontrollojë emocionet e tij. Unë mund të marr një karton të verdhë, por Rodri nuk mund të marrë një të kuq. Unë nuk luaj, lojtarët në fushë duhet të kontrollojnë emocionet e tyre.

Lexo edhe:

Mund të gënjesh një person, por jo pothuajse 60,000 njerëz, është e pamundur. Ata shohin që ne bëjmë gjithçka për të mbrojtur një rezultat nga vështirësitë që patëm në pjesën e dytë. Spektatorët janë të përfshirë në këtë dhe për këtë ata mund të japin më shumë energji kur jemi të lodhur”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....