Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Kristensen, prag derbit në kupë: Respekt për Lazio-n, por nuk i trembemi askujt!!

Mbrojtësi i Roma-s, Rasmus Kristensen foli së fundmi për mediet italiane në lidhje me derbin e Kupës së Italisë kundër Lazios.

Kristensen theksoi se Kupa e Italisë është një turne shumë i rëndësishëm për Roma-n, ndërsa shtoi që shpreson që të shkojnë në finale.

Lexo edhe:

“Kupa e Italisë është një turne që duam ta nderojmë dhe synojmë që të luajmë finalen në Olimpico. Mezi pres të luaj këtë ndeshje, sfida e fundit ishte intensive, por e përjetova nga pankina. Është shumë e rëndësishme që ne të fitojmë”-tha ai.

Sa i përket kundërshtarit, mbrojtësi u shpreh se nuk i trembet askujt si dhe theksoi se duhet të tregojnë cilësitë e tyre në këtë përballje.

“Unë nuk i frikësohem askujt, por respektoj forcën e kundërshtarit. Në përgjithësi duhet të tregojmë cilësitë tona për të fituar ndeshjen. Kundër Atalanta-s kishim shansin të fitonim, por ishte çështje detajesh, por tani ne janë të fokusuar te Kupa e Italisë”-deklaroi lojtari “verdhekuq”.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...