Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Lajm i shkëlqyer për të gjithë”, Brighton rinovon me “yllin” japonez

Drejtuesit e Brightonit kanë rinovuar kontratën me një nga futbollistët më të mirë të skuadrës që vazhdon të surprizojë në Premier League me futbollin e bukur dhe të veçantë.

Kaoru Mitoma ka firmosur kontratën e re që do e mbajë pjesë të klubit ishullor deri në verën e vitit 2027. 3 mln euro pagoi Brighton për kartonin e lojtarit japonez.

Lexo edhe:

3 gola dhe 4 asiste numëron sulmuesi i majtë gjatë këtij sezoni me skuadrën e Roberto De Zerbit. Trajneri italian nuk e fshehu gëzimin në lidhje me këtë rinovim.

Lajm i shkëlqyer për të gjithë ne, sidomos për tifozët. Mitoma është një nga lojtarët tanë më të mirë”, u shpreh De Zerbi.

Mitoma u kërkua me ngulm nga Liverpool dhe Manchester United gjatë merkatos verore, por ai vendosi të vijonte aventurën te Brighton.

Qyteti ka një klimë të mirë, deti është afër, kështu që është një vend vërtet i mirë për të jetuar. Më pëlqen të jetoj këtu.

Tifozët na mbështetin si në shtëpi ashtu edhe në takimet jashtë fushe. Nuk ka më bukur se kaq”, deklaronte lojtari aziatik.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...