Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Lukaku, dygolësh për Belgjikën, Luksemburgu turpëron Bosnjën

Romelu Lukaku ia shpërblen me dygolësh besimin trajnerit Tedesco, që i dha shiritin e kapitenit sulmuesit të Interit në mungesë të De Bruynes (Courtois braktisi grumbullimin në shenjë proteste).

Dygolëshi i Big-Rom (37’, 40’) i siguroi fitoren (0-3) “Djajve të Kuq” në transfertë me Estoninë në Grupin F.

Belgjika shkon në kuotën e 7 pikëve, tri më pak se Austria kryesuese, që fitoi 1-0 përballë Suedisë.

Në Grupin A, Norvegjia siguroi fitoren e parë në grup, 3-1 përballë Qipros, që ende nuk ka marrë pikë në këtë fushatë eliminatoresh.

Në Grupin G, Hungaria ngjitet në vendin e parë, pasi fitoi 2-0 me Lituaninë, ndërsa Bullgaria barazoi 1-1 me Serbinë në ndeshjen e luajtur në Razgrad.

Lexo edhe: 

Në Grupin J. Portugalia fitoi në shtesë 0-1 në fushën e Islandës, në ndeshjen e 200-të të Cristiano Ronaldos me përfaqësuesen luzitane. Ishtë pikërisht CR7 ai që e çoi topin në rrjetë.

Po në këtë grup, surprizën e bëri Luksemburgu, që fitoi 0-2 në fushën e Bosnjë Hercegovinës, ndërsa Lihtenshtajni u mposht minimalisht nga Sllovakia.

 

 Rezultatet:

Austri – Suedi   2-0

Bosnnjë – Herzegovinë – Luksembourg 0-2

Bullgari – Serbi 1-1

Estoni – Belgjikë     0-3

Ishujt Faroe – Shqipëri   1-3

Hungari – Lithuania 2-0

Islandw – Portugali 0-1

Lihtenshtajn – Sllovaki  0-1

Moldavi – Poloni     2-2

Norvegji – Qipro     3-1

Skoci – Gjeorgji       1-0 (e ndërprerë nga shiu)

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...