Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Lukaku u bë burrë”, Mourinho: S’është më fëmija që njoha te Chelsea

Roma regjistroi fitoren e tretë radhazi në Serie A. Verdhekuqtë vuajtën për të marrë maksimumin në “Olimpico” përballë Monzës, kundërshtar që luajti me dhjetë lojtarë pas daljes me të kuq të D’Ambrosios (41’).

El Shaarawy realizoi golin e vetëm të sfidës në minutën e fundit, duke dërguar në festë shokët e skuadrës dhe tifozët e zjarrtë të Romës. Në fund pati karton të kuq edhe për Jose Mourinhon.

Lexoni edhe:

Pasi vlerësoi skuadrën kundërshtare duke theksuar se Monza nuk e meritonte humbjen, “Special One” u ndal edhe te Romelu Lukaku. Sulmuesi belg që po shënon dhe po rikthehet ndeshje pas ndeshje në formën e tij më të mirë.

Lukaku ka shënuar gjithmonë, golat janë pjesë e natyrës së tij. Ne nuk jemi një skuadër shumë e shpejtë, dhe ai i jep lojës tonë shumë thellësi.

Ai nuk është më fëmija që njoha te Chelsea. Lukaku ka një stabilitet të madh psikologjik dhe na jep shumë personalitet”, theksoi trajneri portugez i Romës.

Deri në këtë fazë të sezonit, sulmuesi 30-vjeçar ka realizuar 7 gola me skuadrën kryeqytetase mes Serie A dhe Europa League.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...