BKT Superliga

Merkato e dështuar në janar, Prishtina ndërpret bashkëpunimin me 4 lojtarë

Merkato në dalje te Prishtina. Rekordmenët e futbollit dardan, që këtë sezon do të drejtohen në stol nga i mirënjohuri Ismet Munishi, kanë ndërprerë bashkëpunimet me 3 lojtarë.

Me anë të postimeve në faqen zyrtare të klubit, bardhekaltrit kanë njoftuar largimet e Aleksandar Ristevski, Josip Tomasevic, Sadam Sulley dhe Agim Zekën. I pari luan si qendërmbrojtës dhe u transferua te Prishtina në shkurtin e këtij viti.

30-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, i cili provoi një aventurë të shkurtër edhe te Vllaznia në fazën e parë të sezonit 2019/2020, nuk ia doli të lërë shenjën e tij tek ekipi kryeqytetas.

Me Prishtinën e ka mbyllur edhe Tomasevic, 28-vjeçari kroat që luan si qendërmbrojtës, mbrojtës i djathtë dhe shkatërrues. Edhe ky kaloi nën urdhrat e ekipit dardan në shkurt, por zhvilloi vetëm 12 ndeshje me Prishtinën.

Bashkëpunimi është ndërprerë edhe me Sulley, sulmuesin nga Gana, i cili zbarkoi në Prishtinë në janarin e këtij viti. 16 takime në total luajti 25-vjeçari afrikan, duke shënuar shtatë gola në total për Prishtinën.

Edhe Agim Zeka duhet të vijojë karrierën diku tjetër. Ish-lojtari i Shqipërisë U21, erdhi në merkaton e janarit nga Drita. Sulmuesi i djathtë regjistroi 13 ndeshje me Prishtinën, duke gjetur rrugën e rrjetës në një rast të vetëm.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Atletico Madrid
1
1
0
0
3
0
+3
3
3Real Betis
1
1
0
0
3
0
+3
3
4Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
5Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
6Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
7Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
8Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
9Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
10Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
11Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
12Mallorca
1
0
1
0
0
0
0
1
13Athletic Club
1
0
1
0
0
0
0
1
14Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
15Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
16Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
17Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
18Elche
1
0
0
1
0
3
-3
0
19Getafe
1
0
0
1
0
3
-3
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency