Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Nadal heroik në Madrid, fiton pas më shumë se tre orësh dhe kualifikohet në 1/8-tat

Rafael Nadal shkon dhe ia del në limite në turneun e Madridit teksa spanjolli mposhti me shifrat 2-1, Cachin. Ajo që habiti të pranishmit dhe opinionit, ishte fakti që 37-vjeçari duroi për më shumë se tre orë në një moment që fiziku i tij ende nuk është në maksimum.

Nadal, e nisi ndeshjen në mënyrë të shkëlqyer duke fituar setin e parë me imponim, 6-1. Por, në të dytin, vuajti jashtë mase dhe ishte një set që zgjati për një orë e 27 minuta dhe që u fitua nga tenisti argjentinas në “tie-break” 6-7.

Lexo edhe: 

Megjithatë, Nadal riktheu edhe njëherë një nga ato performancat e kohëve të arta dhe ia doli të fitojë ndeshje në setin e tretë të cilin e mbylli me rezultatin 6-3. Kështu, edhe pse pa shumë pretendime në këtë turne, Nadal mbërrin deri në 1/8-tat e turneut të Madridit dhe në raundin pasardhës do të përballet me çekun Lehecka, numrin 31 të botës, një emër me të cilin tenisti nga Mallorca nuk është përballur kurrë më parë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...