Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Ndër tre më të mirët në botë”, Toni Kroos “ngre në qiell” shokun e ekipit

Reali i Madridit fitoi 3-1 ndaj Barcelonës në “Santiago Bernabeu”, duke bërë të vetin El Clasicon-n numër 250 mes dy skuadrave historike të futbollit spanjoll.

Kampionët treguan forcën e tyre ndaj ekipit katalanas, teksa siguruar pikët maksimale falë golave të të përhershmit Karim Benzema, Federico Valverde dhe penalltisë së saktë të brazilianit Rodrygo në minutat shtesë.

 

Valverde realizoi golin e dytë për ekipin e Carlo Ancelottit nëpërmjet një gjuajtje shumë të bukur, duke gjetur golin e katërt sezonal në La Liga, kampionat që kryesohet nga Reali me tri pikë më shumë se Barcelona.

Mesfushori uruguaian zhvilloi një ndeshje të madhe, 24-vjeçari ka rritur shumë rendimentin e tij dhe është bërë një futbollist i kompletuar, teksa Toni Kroos, kolegu i tij në mesfushën e “Los Blancos, ka mbetur i mahnitur prej lojtarit latin.

Fede Valverde është një nga tre më të mirët në botë për momentin”, shkruan “mjeshtri” gjerman në lidhje me mesfushorin e kombëtares së Uruguait.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...