Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Përmbysje e çmendur e Llapit, Ballkanit bën detyrën. Feston edhe Gjilani

Fitojnë Llapi, Ballkani dhe Gjilani në kampionatin e futbollit të Kosovës. Llapi arriti një fitore të madhe 2-3 në transfertë kundër Malishevës.

Ky ishte suksesi i tretë radhazi për djemtë e Tahir Batatinës, të cilët ndajnë vendin e parë bashkë me Ballkanin. Por kampionët kanë luajtur një takim më pak.

Aldrit Oshafi shënoi në pjesën e parë, duke kaluar vendasit në avantazh. Malisheva e nisi mirë edhe fraksionin e dytë, duke gjetur golin me Etnik Brrutin.

Llapi nuk u dorëzua dhe pasi shkurtoi rezultatin me anë të Muhamet Hysenit, përmbysi gjithçka në fund falë realizimeve të Ahmed Januzi dhe golit të dytë personal të Hysenit.

Lexo edhe:

I cili nuk gaboi nga pika e bardhë, duke i dhuruar skuadrës nga Podujeva tri pikë të arta. Ballkani fitoi 0-2 në Fushë Kosovë.

Kampionët e Ilir Dajës zgjidhën gjithçka në 45 minutat e para. Fraksion ku Bleart Tolaj dhe kapiteni Edvin Kuç shënuan për skuadrën nga Theranda.

Një penallti nderoi Gjilanin kundër Lirisë së Prizrenit. Kroati Edi Basa u tregua i saktë nga pika e 11 metrave, gol që i mjaftoi Gjilanit të siguronte pikët maksimale.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...