Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Provat zyrtare/ Verstappen “fluturon” në Bahrein, edhe një Ferrari në vijën e parë

Provat zyrtare/ Verstappen "fluturon" në Bahrein, edhe një Ferrari në vijën e parë
Provat zyrtare/ Verstappen "fluturon" në Bahrein, edhe një Ferrari në vijën e parë

Max Verstappen dominon provat zyrtare të Çmimit të Madh të Bahreinit, që është edhe gara e parë e sezonit të ri të Formulës 1, duke ua bërë të qartë rivalëve se është ai pretendenti kryesor për të fituar sërish.

Tre herë kampioni i botës, pasi dha sinjale jo fort premtuese në provat e lira, bëri xhiron perfekte në provat zyrtare, duke vendosur kohën 1 minutë, 29 sekonda dhe 179 të mijtat, teksa bashkë me të në vijën e parë, do të niset Ferrari i Charles Leclerc, që vendosi kohën e dytë më të mirë.

Në vijën e dytë do të nisen Mercedesi i George Rusell dhe Ferrari tjetër, ai i Carlos Sainz, ndërsa në rreshtin e tretë Sergio Perez me RedBullin e tij dhe Fernando Alonso me Aston Martin.

Lexo edhe:

Verstappen konfirmon kështu ndjesitë për makinën e re, që duket se është edhe më e shpejtë se ajo e një viti më parë, teksa jep sinjale të mira edhe Ferrari, ndonëse mbetet të shihet performance në garën e parë, që do të mbahet të shtunën në orën 16:00 në Bahrein.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...