Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

PSG, Nasser Al-Khelaifi do të ulet personalisht me Messi-n për rinovimin

Me kontratën që skadon më 30 qershor me PSG-në, Leo Messi është në negociata me drejtuesit për rinovimin e kontratës. Drejtuesit parizienë janë ende optimistë, duke besuar se do të gjejnë gjuhën e përbashkët me argjentinasin.

Sipas medieve franceze deri më tani negociatat po ecin mirë dhe sipas tyre nuk ka asgjë konkrete apo të vërtet në lidhje me zërat e një rikthimi të mundshëm në Barcelonë.

Lexo edhe

Madje, në ditët në vijim do të caktohet një takim i ri mes palëve, presidentit Nasser Al-Khelaifi dhe Messi, për të diskutuar apo edhe caktuar kushtet e reja të kontratës, përfshirë dhe ato financiare, që pritet të përmirësohen ndjeshëm.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...