Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Tani është zyrtare, pas Italisë edhe Gjermania do jetë me pesë skuadra në Champions-in e ardhshëm

Tani është zyrtare, fitorja e Borussia Dortmund kundër Paris Saint-Germain në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League i lejon Gjermanisë që të ketë pesë skuadra në edicionin e ardhshëm të kompeticionit më të mirë evropian.

Pas Italisë qe e konfirmoi më herët pjesëmarrjen me pesë ekipe në Champions-in e ardhshëm, tashmë edhe Gjermania e konfirmoi një shifër të tillë.

Lexo edhe: 

Një arritje e madhe e skuadrave italiane dhe gjermane që me ecuritë e tyre në Europë u siguruan vendeve përkatëse pjesëmarrjen me më shumë ekipe sezonin tjetër.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...