Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Sylvinho vlerëson golat, Manaj pritet të jetë pjesë e grumbullit të marsit!

Rey Manaj po kalon një formë të shkëlqyer në kampionatin turk, duke qenë shënuesi i tretë më i mirë i kampionatit me 14 realizime. Falë performancës së treguar, lushnjari pritet që të jetë pjesë e listës së Sylvinhos për ndeshjet miqësore me Kilin dhe Suedinë. Burime të besueshme për SuperSport bëjnë me dije se Manaj do të grumbullohet nga kuqezinjtë për testet  miqësore që kombëtarja do të luajë në fundin e këtij muaji.

Lexo edhe:

Paraqitjet e Manajt nuk mund të kalonin jashtë vëmendjes së brazilianit, i cili ka punuar në të shkuarën me Manajn në kohën kur sulmuesi ishte pjesë e Interit. 27-vjeçari numëron 30 ndeshje dhe 6 gola me fanellën e Kombëtares, ndërkohë që kjo do të jetë hera e parë që ai vihet nën urdhrat e trajnerit Sylvinho. Për herë të fundit Manaj është grumbulluar në mars të vitit 2022.

 

 

 

Sulmuesi lushnjar nëse vijon me këtë ritëm mund të jetë kandidat për t’u bashkuar skuadrës në kampionarin europian që do të luhet në verën e këtij viti. Kuqezinjtë do të ndeshen me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën në Gjermani në data 15m 19 dhe 24 qershor.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...