Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Tre penallti dhe dy të kuq, AF Elbasani siguron një fitore drithëruese

AF Elbasani ia del të sigurojë fitoren e parë sezonale në minutën e nëntë shtesë. Verdheblutë mposhtën 3-2 Vorën në javën e dytë të Kategorisë së Parë.

Takim që prodhoi emocione, teksa të dyja skuadrat e mbyllën me nga dhjetë futbollistë. Të parët kaluan në avantazh miqtë falë golit të Eridon Qardakut, por skuadra e Nevil Dedes reagoi dhe përmbysi rezultatin në fundin e pjesës së parë.

Lexoni edhe:

Fale penalltisë së Bruno Telushit dhe realizimit të Arsen Lleshi. Qardaku shënoi sërish pas një ore lojë, me penallti.

Më pas radha e kartonëve të kuq. Armando Rami la vendasit me një lojtar më pak, ndërkohë që forcat u barazuan pesë minuta më vonë. Pas të kuqit të Orjan Xhemalajt.

AF Elbasani fitoi një tjetër penallti në sekondat e fundit, të cilën e ktheu në gol Abaz Karakaçi, duke ndezur festën e “Tigrave” në shkallët e stadiumit.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...