Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Muja i pandalshëm, “sllallom” dhe finalizim me kokë, vjen goli i tretë në kampionat

Tjetër gol nga Arbnor Muja në radhët e Antwerpit në Belgjikë. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare realizoi golin e fundit në fitoren e thellë 4-1 ndaj Eupen në kampionat.

Më shumë se goli, ia vlen të shihet sllallomi i sulmuesit anësor, i cili e merr topin thuajse në zonën e tij dhe përfundon për pak sekonda në zonën kundërshtare, duke shërbyer për shokun e skuadrës në të djathtë.

Lexo edhe:

Sigurisht që goli ka doza fati, por Muja bëri gjithçka mirë në këtë rast, duke u gjendur në fund në vendin dhe kohën e duhur, për ta dërguar topin në rrjetë me kokë.

Tre gola në total nga 24-vjeçari në kampionat, një në Champions League: starti i sezonit është premtues për lojtarin e përfaqësueses kuqezi.

 

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...