Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Zhegrova protagonist absolut, Lille fiton ndaj Lens në “Stade Pierre-Mauroy”

Lille-Lens çelën javën e 27-të të Ligue 1, me vendasit që “shijuan” 3 pikët falë sulmuesit të përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova.

Ndeshja e luajtur në “Stade Pierre-Mauroy” u mbyll me rezultatin 2-1, me të dy golat që për Lille i shënoi sulmuesi dardan.

Nëntë minuta lojë i mjaftuan Zhegrovës për të gjetur rrugën drejt rrjetës dhe për të kaluar Lille në avantazh.

Lexo edhe:

Ndërkohë, në minutën e 60′ Edon Zhegrova u gjend në vendin e duhur në kohën e duhur dhe realizoi golin e dytë për Lille.

Wahi, i cili e nisi këtë takim nga stoli gjeti rrugën drejt rrjetës në minutën e 78′ dhe rihapi sfidën.

Megjithatë, gjithçka në fund u mbyll me rezultatin 2-1, me Lille që pas këtij takimi renditet momentalisht në vend të tretë me 46 pikë, teksa Lens renditet në vend të gjashtë me 42 pikë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...