Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Al Khelaifi: Mbappe? Problemet mbeten brenda familjes, ai meriton “Topin e Artë”!

Al Khelaifi hedh sytë nga Italia
Al Khelaifi hedh sytë nga Italia

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al Khelaifi ka folur së fundmi për Kylian Mbappe.

I pyetur nga mediet për këtë çështje, kreu i klubit parizien theksoi se problemet qëndrojnë brenda familjes, ndërsa theksoi se sulmuesi është pjesë e familjes së tyre.

Lexo edhe:

“Problemet që kishim mbeten në familje dhe Mbappe është pjesë e familjes sonë. Jam krenar për atë që po bën dhe atë që po bën i gjithë ekipi. Ne kemi lojtarin më të mirë në botë dhe për mua ai e meriton Topin e Artë“-kështu u shpreh Al Khelaifi, duke lënë pas përplasjet e verës dhe fillimit të sezonit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...