Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Barça ëndërron rikthimin e Aubameyang plus Kanten, katalanasit në pritje të verës

Kjo verë do të sjellë revolucione të mëdha te Chelsea. Krahas lëvizjeve të dukshme në hyrje, për “blutë” e Londrës do të jetë e rëndësishme që të fitojnë sa më shumë para nga largimet e lojtarëve të tepërt, të cilët duhet theksuar se janë goxha në numër.

Sipas raportimeve të medieve britanike, midis tyre janë edhe N’Golo Kante dhe Pierre-Emerick Aubameyang, të dy të ndjekur me interes të lartë nga Barcelona.

Lexo edhe: 

Francezit i skadon kontrata në qershor, por ka një opsion për rinovim në favor të anglezëve që do të ushtrohet deri në maj, gjë që e vështirëson disi një kalim të tijin te Barça.

Për gabonezin nga ana tjetër do të ishte një rikthim. Barça do ta mirëpriste me kënaqësi vetëm për një shifër të logjikshme, pasi ia kishte shitur londinezëve për 10 milionë paund.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...