Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Dëmtohet sulmuesi i Juventusit, Spalletti me dyshime para sfidës me Maqedoninë e Veriut

Chiesa nuk e fsheh: Më gërryen nga brenda
Chiesa nuk e fsheh: Më gërryen nga brenda

Përvoja e Luciano Spallettit në stolin e kombëtares italiane nis me një dyshim të madh: në prag të ndeshjes debutuese kundër Maqedonisë së Veriut, vjen dëmtimi i Federico Chiesas.

Një situatë që do të analizohet me kujdes gjatë orëve të fundit të përgatitjeve për ndeshjen që për ish-trajnerin e Napolit shënon debutimin në stolin e “të kaltërve”.

Forma e Chiesas sigurisht që do të duhet të vlerësohet dhe në varësi të kushteve, ai mund të mos dalë në fushë.

Mësohet se Federico Chiesa vuan nga një problem muskulor, një problem i cili e detyron Spallettin të jetë i kujdesshëm në vendimmarrje, për të mos përkeqësuar situatën.

Lexoni edhe:

Sulmuesi i Juventusit, pavarësisht rëndësisë, me shumë mundësi do të lihet pushim nga Spalletti kundër Maqedonisë së Veriut.

Në vend të Chiesas, Spalletti mund të hedhë në fushë Zaccagnin. Opsion mund të jetë edhe Raspadori, por Spalletti nuk ka gjasa ta përdorë në të majtë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...